Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Kulturní akce > Proběhlé akce > Pobyt na Bítově

Pobyt na BítověDatum konání:
22.8.2022
Datum ukončení:
26.8.2022

 Týdenní pobyt na Bítově se stal v našem domově už tradicí. Letos jsme vyrazili ( po dlouhodobé přípravě) předposlední týden v srpnu v pondělí 22.8. 2022 . Všichni jsme se moc těšili, protože mělo být i krásné počasí.

 Konečně je pondělí ráno. Sbaleno máme již tři dny, a tak nám nic nebrání hned po snídani vyrazit.   Všechny věci naložíme do auta, usadíme uživatele, kteří už nemohli dospat. Těšíme se na výlety a dobrodružství co nás čeká.

 Asi po hodině jízdy jsme na místě a už to začíná : vybalit, připravit pokoje, prostě zabydlet se. Po obědě si naši uživatelé dopřejí trochu odpočinku, aby nabrali sílu.

Odpoledne se občerství kávou a k ní něco na zub. A protože pršelo, tak jsme zůstali na chatě a trošku protáhneme malým cvičením, procvičíme paměť, zazpíváme si a zahrajeme na hudební nástroje co jsme si přibalili sebou.

 V úterý ráno jsme se probudili do deštivého dne, nasnídáme se a i přes drobný déšť, vyrážíme na výlet na Vranovskou přehradu, kde máme domluvenou plavbu lodí Poseidon. Uživatelé byli moc natěšení a také stateční, protože vyšlápnout tolik schodů bylo pro ně dost obtížné, ale plavba se jim moc líbila a někteří uživatelé se plavili úplně poprvé.

Občerstvili jsme se v místní restauraci, uživatelé si dali kávu, limonádu.

Odpoledne jsme si vyšli na procházku po kempu a koupili si nanuky. Po večeři byli všichni zmoření a tak se odpočívalo na terase, povídalo…

 Ve středu jsme měli v plánu zajet dopoledne po snídani s uživateli do Bítova na hrad, menší zoo s domácími zvířaty, na konopnou farmu a nakonec jsme se šli podívat k rozhledně Rumburak. Vycházka byla velmi náročná a tak jsme se občerstvili v restauraci zmrzlinovým pohárem, hranolky, limonádou a malým pivem. Uživatelé už se těšili na večeři, protože na čerstvém vzduchu fakt vyhládne. Večer všichni spali jak když se do vody hodí..

 Ve čtvrtek jsme vyjeli na Vranovskou přehradu s druhou výpravou, moc jsme se těšili na plavbu lodí Poseidon a na večerní opékání špekáčků na ohni. Krásné počasí nám opravdu přálo. Hned po snídali jsme se vypravili na přehradu do přístaviště. Při nástupu na loď nám spolucestující ochotně pomáhali a tak jsme vypluli na okružní plavbu. Uživatelé byli nadšení, moc se jim plavba líbila. Po návratu si uživatelé trošku odpočinuli a potom jsme u ohně opékali špekáčky, zpívali a povídali si.

 V pátek po snídani přišlo na řadu balení věcí, uklízení...A návrat domů do domova.

 Uživatelé si pobyt opravdu užili, krásné počasí, přírodu a všichni odjížděli moc spokojení.