Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > O nás > Historie

Historie

Zámek v obci Skalice, kde Domov pro seniory sídlí, je zajímavou architektonickou památkou z doby empíru na Moravě, postavený v letech 1831 - 1939.

Po osvobození v roce 1945 byl zámek s přilehlým parkem majetkem obce Skalice. V roce 1954 se začíná psát nová etapa zámku, neboť v tomto roce se zámek s jednou jednopatrovou budovou a parkem stal majetkem České katolické charity, která zde zřídila Domov pro přestárlé ženy. V roce 1960 přechází správa Domova pod ONV – odbor sociálních věcí a mění se název ústavu na Domov důchodců. V roce 1993 je zřízen samostatný právní subjekt Domov důchodců Skalice a zřizovatelem se stává Okresní úřad Znojmo.

Od roku 2003 je zřizovatelem Domova důchodců Skalice krajský úřad Jihomoravského kraje. Od 1. 1. 2007 změněn název na Domov pro senior Skalice, příspěvková organizace. V roce 2001 byla dokončena výstavba Provozní a obytné budovy a v prosinci roku 2007 byla dokončena přístavba kuchyňského bloku s dvoupodlažním pavilonem a modernizace budovy zámku, kde byl zřízen Domov se zvláštním režimem.