Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Kulturní akce > Proběhlé akce > Návštěva ZOO ve Vyškově

Návštěva ZOO ve VyškověDatum konání:
12.9.2022

Dne 12.9.2022 jsme vyjely s uživatelkami na výlet do ZOO ve Vyškově.

Jely jsme hned ráno po snídani. Cesta byla dlouhá, ale povídaly jsme si a zpívaly, tak čas utíkal rychle.

Po při příjezdu k ZOO už na nás čekali uživatelé ze Znojma z denního stacionáře. Po zakoupení vstupenek jsme se vydali společně na obhlídku ZOO.

V této zoologické zahradě to není jen o zvířatech, ale dozvěděli jsme se plno jiných zajímavých věcí.

ZOO PARK Vyškov vznikl v roce 1965 a je zaměřen především na chov domácích a hospodářských zvířat z celého světa. V současné době se v ZOO bydlí 1197 zvířat ve 123 druzích nebo plemenech. V ZOO mají také program hlavně dětem, ale i dospělým návštěvníkům, kde se dozví, že například kráva není fialová příšera nesoucí na hřbetě reklamní nápis, že vajíčko není vytvořeno uměle ve fabrice, ale že je „zařídí“ sama příroda v těle slepice a mnoho dalších skutečností, které mohou zůstat v dnešní přetechnizované době dětem utajeny.

V ZOO se nachází Dvoreček naší babičky, kde přichází návštěvníci do přímého kontaktu s domácími zvířaty – mohou zde krmit nebo si pohladit kůzlátka, jehňátka a další zvířata. My jsme také neváhali, koupili krmení pro zvířata a šli nakrmit kozy a prasátka.

Součástí areálu zooparku je i replika hanáckého statku z přelomu 19. a 20. století s expozicí tradičního venkovského života a centrem environmentální výchovy, v němž jsou interaktivní expozice s ekologickými tématy.

Během procházky zoologickou zahradou, jsme se zastavili v bistru na kávu a výborný, čerstvý frgál. Po dobré kávě jsme pokračovali v prohlídce.

Nejvíce nás zaujali velbloudi, lamy a sibiřské a bengálské kočky.

Když jsme došli nakonec ZOO, byl čas k obědu. Objednali jsme si hranolky, na které se vždy na výletě těšíme.

Posilněni obědem jsme se pomalu vraceli k autu.

Počasí nám přálo, a tak výlet do ZOO byl příjemným zpestřením dne.