Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Kulturní akce > Proběhlé akce > Den plný pohybu 2023

Den plný pohybu 2023Datum konání:
23.6.2022

Již tradičně jsme se sešli v našem Domově ve Skalici při soutěžení družstev složených z uživatelů ze tří pavilonů domova. Letošního už 6. ročníku sportovního klání se zúčastnili uživatelé a děti ze ZŠ Skalice. Šest týmů, které se složili ze tří uživatelů a tří dětí, se utkali v těchto dvanácti disciplínách disciplínách:

hod koulí, hod na koš, kuželky, poznej písničku nebo pohádku, hod kroužky, chytání ryb, poznávání věcí po hmatu, střelba stříkací pistolí na cíl, hod na terč, navlékání korálků dle předlohy, poznej květinu a kroket.

 Letos jsme měli i nesoutěžní disciplínu a to slalom s předmětem na lžíci a skákání v pytli, kde si mohly děti zasoutěžit jen tak pro zábavu.

Personál domova vše důkladně připravil k soutěžení a krásné počasí nám přálo a tak v 10,00 h byl nástup soutěžních družstev. Paní ředitelka zahájila letošní ročník soutěže a vše mohlo začít. Všichni bojovali, co to dá, družstva dětí a seniorů bylo úžasné spojení dvou generací, vzájemně se doplňovali, děti vynikaly v pohybových disciplínách a plně povzbuzovaly seniorky k nejlepším výkonům. Uživatelky byly nadšené a moc se snažily. Ostatní uživatelé fandili a sledovali, jak vše dopadne.

Jako občerstvení pro nás připravily kuchařky výborné české koláčky, očka a k obědu ugrilovaly špekáčky, podávala se káva a super osvěžující voda s citronem. K soutěžení hrála hudba

Všem sportovcům patří velký dík a gratulace, že se zúčastnili sportovního dopoledne a jako pozornost dostali diplom a domácí pečený perníček. Nakonec byly vybrány tři nejlepší družstva, které byly odměněni medailí, diplomem a dárkovým balíčkem.

Uživatelé a i děti si dopoledne moc užili, panovala dobrá nálada a doufáme, že za rok tuto báječnou akci zase zopakujeme.