Proběhlé akce

Výlet do Lednice

27.04.2018

Dne 18.4.2018 jsme se dopoledne vydali na výlet do Lednice, podívat se do rozlehlých zahrad v okolí zámku a dále pak do nedalekého Muzea hraček.

Po hodině cesty jsme byli na místě. Když jsme vstoupili do Muzea hraček, dýchla na nás atmosféra domovů našich uživatelů.

Expozice byla rozdělena do několika částí, v nichž jsme si mohli prohlédnout hračky přibližně z let 1860 - 1989. Úplně nejstarší exponát byly puzzle z roku 1790. Původní puzzle se ručně vyřezávaly z mahagonového nebo cedrového dřeva a obrázky na ně byly lepeny nebo malovány.  Hračky měly už děti starých Egypťanů, Sumerů a snad nejvíce jich vzniklo v Orientu – zejména v Číně. Dále jsme viděli laternu magiku z roku 1890, plyšové medvídky z 20. let a z té modernější doby například první panenky Barbie z 60.let, sbírku angličáků Matchbox, nebo hračky z filmu Toy Story.

Uživatelé různé hračky poznávali a vyprávěli, jaké z hraček měli doma a povídání doplnili příběhy z dětství. Někteří si zakoupili drobný suvenýr pro radost.

Po návštěvě Muzea hraček jsme se přesunuli do zahrad zámku Lednice. Byli jsme okouzleni prostředím, všude kvetoucími tulipány, maceškami a jinou květenou.
Jedna z uživatelek byla unešená z vysokých křovitých stěn zimostrázu, upravovaného do různých tvarů. Další uživatelce se líbilo u rybníka a prostředí zámku bylo prý úžasné.

Po procházce jsme zavítali do zámecké cukrárny. Zde si uživatelé vybírali z asi 20 druhů zákusků, další si dali zmrzlinu nebo kávu podle chuti. Sedli jsme si společně na venkovní zahrádku, abychom si ještě užili nádherného prostředí a okolí zámku.

Unaveni, ale plni dojmů, jsme se vydali na zpáteční cestu. Někteří odpočívali, jiní si užívali výhledu po okolí jižní Moravy.


 Zpět