Proběhlé akce

Welness pobyt v Luhačovicích

12.02.2018

Ve čtvrtek 1.2.2018 jsme odjížděli po snídani na čtyřdenní lázeňský pobyt do Luhačovic.

Věci jsme měli všechny nachystané a uživatelé se již nemohli dočkat cesty. Po cestě jsme si povídali o tom, co nás všechno v Luhačovicích čeká a nejvíce jsme se těšili na masáže a na večerní zábavu.

V poledne jsme se zastavili na oběd ve Zlíně v obchodním centru a poté jsme pokračovali do Luhačovic, kam jsme přijeli kolem 14 hod. Ubytování jsme měli zajištěné v hotelu Litovel kousek od kolonády.

Na recepci byli velice vstřícní. Zajistili nám bezbariérový pokoj, který mají určený pro hosty s invalidním vozíkem.

Cesta byla náročná, a tak jsme si na chvíli odpočali, abychom měli ještě sílu na procházku po blízkém okolí.

Protože odpoledne venku pršelo, zašli jsme do kavárny, která se nacházela přímo v hotelu. Kávu v místní kavárně jsme měli každý den zdarma.

Když přestávalo pršet, vyšli jsme ven, abychom si zašli koupit do obchodu nějaké pití na pokoj. Po návratu z procházky už na nás čekala v hotelu večeře, která byla první den pro všechny jednotná – pečené maso s bramborovým salátem. Další dny už jsme si mohli vybrat ze dvou jídel. Večeře byly výborné.

Po jídle jsme šli na pokoj, pustili si televizi a brzy usnuli únavou z cesty.

Druhý den ráno jsme vstávali kolem sedmé hodiny, abychom se stihli nasnídat a jít na devátou hodinu na masáže.

Snídaně byly nachystány formou švédských stolů. Měli jsme na výběr z různých druhů salámů, sýrů, také zeleniny, mohli jsme si dát i vajíčka a párek. Po slané snídani jsme si dali ještě vánočku, anebo makový závin.

Před devátou hodinou už jsme šli na masáž lávovými kameny a na masáž na vodním lůžku. Odpoledne jsme měli zamluvený pobyt v solné jeskyni.

Po masážích jsme si zašli na oběd a na druhou hodinu jsme šli do solné jeskyně, byl to prostor jen pro nás - příjemné ticho a vzduch jako u moře.

Solné jeskyně jsou zdraví velmi prospěšné, protože je zde prostředí nasycené minerály a záporně ionizované. V dnešní době se pohybujeme v prostředí plném kladných iontů - vyzařuje je televize, počítače, mobilní telefony... Proto nutně potřebujeme protipól - záporné ionty. Pokud nemůžeme žít u moře nebo se denně procházet v lese, naše tělo strádá. A stres je startovací mechanismus ke zdravotním problémům. Dochází zde k celkovému uvolnění a relaxaci - ovzduší je bakteorologicky čisté a obohacené částicemi minerálů, které se nachází v soli.

 

Po necelé hodině strávené v solné jeskyni jsme si zašli na kávu a lázeňský oplatek.

Po večeři nás čekala zábava, která se konala přímo v hotelu.

Oblékli jsme se do společenského oděvu, nastrojili se a sjeli výtahem do sálu, kde hrála muzika. Tančili jsme do půl jedné do rána, muzikant hrál jak dechovky, tak i moderní písně.

Kolem jedné hodiny ranní jsme usnuli.

 

Ráno jsme vstávali kolem půl osmé, v klidu jsme se nachystali a šli na snídani.

Po snídani jsme měli opět domluvenou solnou jeskyni.

Odpoledne jsme se šli projít po kolonádě, obhlídli jsme obchůdky a také lázeňské domy. Také jsme vyzkoušeli Vincentku, ta nám ale vůbec nechutnala. Tak jsme si šli spravit chuť do cukrárny na zákusek a chlebíček.

Cestou zpět na hotel jsme nakoupili sobě i našim známým lázeňské oplatky. Odpoledne rychle uteklo a my jsme si před večeří začali balit věci na druhý den k odjezdu.

V neděli ráno jsme se po snídani rozloučili s milým personálem hotelu, odnesli věci do auta a šli se ještě podívat do jednoho z obchůdků u hotelu.

Byl to obchod s oblečením, nakoupili jsme si nové halenky, kalhoty a také zimní bundu.

Těsně před odjezdem jsme se ještě jednou prošli po kolonádě a pak už jsme jeli směr Skalice.

Na oběd jsme se zase stavili v obchodním centru ve Zlíně. Po cestě do Domova jsme si povídali o zážitcích, které jsme v Luhačovicích prožili a doufáme, že se opět do Luhačovic vrátíme.


 Zpět