Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Kulturní akce > Proběhlé akce > Mezigenerační den v DPS Skalice

Mezigenerační den v DPS SkaliceDatum konání:
7.8.2022

Dne 7. 8. 2022 v domově pro seniory ve Skalici proběhl den otevřených dveří. Cílem této akce bylo rozšířit povědomí o tom, jak to vypadá a funguje v této pobytové službě pro seniory. Každý návštěvník měl možnost prohlédnout si prostory domova. Návštěvníky nejvíce zajímalo, jak se uživatelům v domově žije, jestli mají nějaký program, a jak vypadají pokoje. Na všechny otázky mohli odpovědět pracovnice, které byly k dispozici a mohly návštěvníky po domově také provést a vše jim ukázat.

 V prostorech jako je kavárna v domově probíhala výstava panenek. Den byl spojený také tím, že byly přichystány v parku stánky s výrobky z tvořivé dílny, keramiky nebo sušených květin kde si lidé mohli něco pěkného zakoupit.

V parku také byli i další aktivity pro děti jako je například skákací hrad, bublifuk, jízda na poníkovi, malování na obličej, malování hrníčků a kamínků. Dále mohli návštěvníci vidět útok dětských hasičů, vystoupení uživatelů s personálem, vystoupení Mužáků, Skaláků, Znojemské grácie a k poslechu zahrál a zazpíval pan Jakub.

Celým odpolednem nás provázel moderátor kejklíř Jonáš. Den to byl dlouhý a náročný ale za to byl plný milých setkání a rozhovorů, které mohli lidem více přiblížit život v domově pro seniory.