Proběhlé akce

Sportovní den v Boskovicích

21.09.2016

V úterý 20. září se v Městské správě sociálních služeb konal XI. ročník Sportovních her pro seniory. Dostali jsme pozvánku a tak jsme se rozhodli, že si pojedeme zasoutěžit a poznat nové lidi. Soutěže se zúčastnila 4 družstva z Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem z Boskovic. Her se dále zúčastnila družstva z okolních domovů z Letovic, Předklášteří a my ze Skalice. Celé sportovní zápolení se neslo v pohádkovém duchu. Soutěžilo se v disciplínách: jak vypálit vodníkovi rybník, jak přelstít babku kořenářku, jak obehrát krále, jak si ochočit draka, jak přehádat chytrého Honzu, jak si udobřit princeznu, jak uzdravit zlatou rybku, jak se nezadlužit v prokleté krčmě a vytvoření domácího erbu. První místo obsadilo družstvo z Letovic, druhé domácí družstvo z Boskovic a třetí místo získalo Předklášteří. Vítězům jsme všichni pogratulovali a neméně tak velkou gratulaci jsme si zasloužili i my ostatní družstva, protože Sportovní hry se nesly v duchu "Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se" a byly provázeny úžasnou přátelskou atmosférou.

Závěrem seniory svým vystoupením potěšily a rozezpívaly děti z Mateřské školy, Základní školy a Praktické školy Boskovice. Na přípravě sportovních her se podíleli také studenti Střední pedagogické školy Boskovice.

Před odjezdem nám přišla také pogratulovat paní ředitelka Bc. Marie Sáňková a my vyhráli první místo za největší vzdálenost.

Den v Boskovicích se nám velice líbil a budeme se těšit na příští rok, že se zase všichni v Boskovicích sejdeme.


 Zpět